Posts by Kurumi

  4. Glacernon:

  Zde by to chtělo opravdu udělat zábavnější, zcela přepracovat celý systém, ale k návrhům jak by se mělo založit vlastní téma, protože zde je to obsáhlejší. Ale určitě má taky svůj příděl na snížené aktivitě serveru. Protože je to nevyrovnané (nebo bylo by to vyrovnané, kdyby většina démonů neafkovalo a nebáli se tam chodit - toto je i vina démonské frakce).

  Osobně jsem nad Glacem přemýšlela mnohokrát a líbilo by se mi zrušit celý systém mušlí, jelikož to škodí jak pvp tak pve, protože nikdy nebude optimál pro obojí či optimál čistě pro jedno nebo druhé. Navíc jsem toho názoru, že pvp není o eq ale o zkušenostech. Chápu, že takto radikální nápad asi nebude možný, ale zavedla bych třeba pvp linii, kde by člověk expil pvp a měl za to adekvátní eq, tudíž by se oddělily pvp hráči a pve hráči a zvýšila by se efektivita obou skupin. Navíc by pvp bylo o hodně férovější i pro nižší lvly.


  Pak tu mám ještě druhý nápad, který je tak trošku ukradený z WoW. Na WoW jsou pvp mapy 40 na 40 a tyto mapy fungují tak že berou eq všech hráčů na mapě a zprůměruje tudíž má každý stejnou šanci.


  Ale je pravda, že pokud se nenapraví i chování rádoby „elitních" hráčů, kteří bok po boku nehledě na frakci stojí vedle sebe a jen farmí pověst na slabších, tak je jákákoliv předělávka zbytečná.

  No nazdar :)


  Hele problém na mé straně není, píši repra kolikrát od středy a nikdo se neozve. Ze dvou prostých důvodů. Jedním je že u většiny velkých postav nejsem moc oblíbená, jelikož nýbrž a protože jedna osůbka si ráda vylévá srdéčko způsobem aby to co nejvíc uškodilo, kvůli svému pošramocenému egu :) . A tím druhým je plnost většiny teamů co momentálně chodí.


  Navíc já se těmi řádky co jsem psala nechtěla docílit nějakého řešení mě samotné, ale takovou spíše obecnost momentálních problémů. Fernony jsem tenhle víkend dokonce místo tebe šla :)

  Zajimavej názor Kurumi :/:/


  Jak jsi psala jsi +41 píšeš ,že se nedostaneš fernon.

  Nevidím problém si založit vlastní team a vzít tam klidně i 93+ jen je otázka šel by to někdo ?

  2 věci. 93+ je málo na fernony hlavně ze začátku opravdu potřebuješ 95/96 EQ nebo aw EQ. A ta 2 věcička team jsem zkoušela založit nesčetně krát pokaždé to dopadlo úplnou katastrofou, jen v asi pár případech to nějak aspoň dostatečně dopadlo a skončilo to víceméně na těch důvodech co jsem psala výše :)

  Z jedné strany to chápu, z druhé strany je to nefér vůči hráčům, kteří hrají dlouho a "vydřeli" si ten lvl oproti hráčům, kteří přišli později a dřit se nemusí ani z poloviny. Pak nemá ani moc význam expit když je něco nové, jen si počkat, až bude nadropovaný eq, a zase sníženej exp.

  Za mě osobně to co tu říkáš je nesmysl vzhledem k tomu, že samotná hra je nastavena nehorázně nefér vůči valné většině hráčů na našem malém serveru. Hra potřebuje kvantitu a ne kvalitu. Proto je i tak nastavena. Je jedno jestli do hry dáš roky expení nebo jestli to někdo bude mít o trošku rychleji jak někdo kdo začal před 10 lety. Za mě samotná hra má strašné problémy s obsahem jako takovým, kterým je neférově bržděný a natahován (vysvětlím posléze), aby Entwell nemusel dělat nový obsah. Chápu, že se Entwell chce posunou i někam dál než k NosTale, ale tím že se snaží o jinou hru, která nakonec zkrachuje viz. Core Online a kvůli, které dají k ledu vše co alespoň nějak „funguje".


  Systém brzd: určitě si toho všiml každý, ale hra je za mě opravdu nechutně bržděna 2 konkrétními problémy a tím jsou mechanické brzdy typu LoD na hodinu s pauzami (dřív tohle bylo o hodně horší aspoň něco šlo k lepšímu), oleje v sopce, 3 minutové čekání na raidu Zenas, samotné „vyvolávání" raidu, Fernon raidy 4x do týdne atd je toho tam hromada.


  Dále systém „štěstí": mě samotné přijde to, že je to čím dál tím horší s jakoukoli šanci na cokoliv. Je nehorázně deprimující otevřít tisícovku beden ze Zenas/Erenie a nemít jediný aw rez, mnohdy ani ty hloupá arci/arch křídla. Aby tento systém, který je nastaven fungoval je třeba kvantity nikoliv kvality. Se systémem, který je nastaven, tak že hráč může být rád kolikrát za tak 1 středně vzácný item z cca 100 beden a za 1 vzácný item cca z 500 beden je třeba kvantity, je třeba aby se tyhle raidy chodily 24/7 a ne 3x do týdne a můžeme být rádi. Za mě je třeba 1000 hráčů co otevře 1000 beden za měsíc a ne 10 hráčů co otevře 1000 beden za měsíc.


  Proč kvantita je více jak kvalita. Určitě spousta může namítat, že sice ano dobrý tým s eq sice stihne o 2-3 raidy za hodinu více, ale v měřítku těchto minimálních šancích na cokoliv, jsou 2-3 raidy absolutní nic. Kdyby tyto rádoby „elitní" skupiny raději se rozdělily na 5-6 menších a přibrali a naučili to také jiné, než si sami mastili kapsy udělají v celku o hodně více raidů, než 2-3 skupiny za týden (takhle to vnímám v případě fernonů, na které je dost hráčů, ale mnohdy se na raid ani nepodívají protože prý „nesplňují" standarty těchto skupin). Za mě by zde nehorázným způsobem pomohlo nějaké scalování % šancí dle počtu otevřených beden za měsíc nebo tak něco podobného. Nebo dejme tomu alespoň nějaká jistota, kdy dejme tomu otevřeš 100 beden a z té 100. máš 100% šanci na cokoliv. To samé mám problém s + EQ.


  Dále co hrozně moc jednak brzdí tak i kompletně kazí hru je „systém bufferů". Absolutně mi uniká jakákoliv pointa toho mít 10 absolutně zbytečných postav „bez duše". Proč by člověk měl mít tyto postavy, aby vůbec se jakkoliv posunul ve hře. Upřímně mě unavuje si platit, shánět po kamarádech atd. další postav od kterých dostanu buff na 5 minut v minizemi a za 5 minut repete. Proč jsou tyto buffeři absolutní nutnost? Bez nich hra vyžaduje nechutně moc času na jakýkoliv progress. Pro příklad uvedu své expení na +41 v anceloaně. Bez bufferů, které já prostě nemám a mít nebudu, protože nechci zvedat traffic serveru + v tom nevidím význam, expím cca 4%/h a s nimi okolo 10%. Ta hra nepřímo tyto zbytečné postavy vysloveně vyžaduje. Proč každý tedy nemá všechny buffy najednou permanentně, když někteří jsou schopni se takto buffovat i na blbou Duhovku (ano vím po updatu již ne, ale předtím to byla katastrofa)/ icebreak/ glacernon.


  Nejspíš asi poslední co mě momentálně napadá a co nejvíce kazí hru a zároveň i strašně brzdí jsou hráči samotní. Vím toto se nedá moc ovlivnit, ale chci to tu zmínit. Setkala jsem se už se vším možným i nemožným na serveru. Když vynechám problémy s nadáváním v reprech, věčnou šikanu, kažení hry ostatním, které jsou na hře dá se říci denní rutinou, které věřte tomu nebo ne ale kvanta lidí odradí. Hrozné problémy vidím například v úmyslné dezinformování od spousty rádoby „top" hráčů a korunek (tímto na nikoho konkrétního neukazuji samozřejmě). Zažila jsem nesčetné případy, kdy mi někdo řekl ale tohle je lepší jak tam to protože to říká tenhle ten (tím nemyslím například body u sp, které jsou spíše subjektivní podle playstylu. Uvedu zde reálnou situaci co se mi už párkrát stala a tím je třeba výběr eq. Kdy lvlu 88 někdo namluví že pvp eq, které má bonusy do pvp ale debuff do pve, je nejlepší investice jeho života a bude s tím dávat LoD na ránu atd atd, jen proto aby vydělal. Nakonec to dopadá tak že na svém lvlu trávím dlouhé večery na LoD, protože všechny své finance dají do něčeho takového a samozřejmě LoD nedají ani omylem). Další problém vidím v expení za goldíky. Sakra lidi proč to děláte. Proč ty lidi, kteří fakt špatnou náhodou dorazí na server takhle absolutně odradíte tím, že po nich hned po lognutí na server chcete aby dobili a zaplatili vám a za blbou radu či dopomoc s expením. Chápu já sama nemám kolikrát na takové dotazy expneš mě atd náladu, ale vždycky jim aspoň poradím, kde se jim bude expit nejlépe. Další problém vidím v škudlení si EQ. Upřímně mě přímo vytáčí vidět chlubení se pár lidí, kteří mají v inventáři 20x aw EQ a nikdy to neprodají, protože se jednoduše bojí, že by ti kteří by toto eq dostali byli lepší jak oni samotní a tak se takhle zbavují konkurence: Mě osobně tohle vše absolutně odrazuje od jakéhokoliv postupu na +50, protože EQ na +45/48 neseženu vlivem problémů výše, nemám vůbec důvod proč mít tu +50, protože team na fernony neseženu viz problémy výše, i kdybych tohle vše překousla udělala +50 tak co dál? Dostanu časem postup na +70, kde bude to samé a více a více se stupňující a prohlubující.


  Ano teď můžete namítat proč jsem dávno s tou hrou nepřestala, když najdu více důvodu proč tu hru nehrát, než proč ji hrát, ale odpověď je více než jednoduchá. Jsem v nostalgické pasti. Chci ji hrát ze sentimentu k ní a i přes fakt, že mě kolikrát štve více než reálná práce, hra by měla být zábavou ne druhou prací. Proto furt doufám v nemalou změnu, kdy se opět stane to, že bude hrozit 2. server kvůli vysoké aktivitě atd. Ovšem tohle je v nedohlednu a nejspíš to tak i zůstane. Mám pevné nervy se vším co se na serveru děje ale jednou mi prostě dojde dech a skončím. Co mě děsí a nejradši bych si nepřipouštěla tak je to, že tento fakt mám téměř za dveřmi.