Yeni Çıkacak Uzmanlık Kartlarını Tartışalım: SP9!

• Öncelikle merhaba. :tea:

Bu konuyu yeni çıkacak uzmanlık kartlarını tartışmak ve görüşlerimizi bildirmek amacıyla açtım. Şuanlık sadece kartların resimleri yayınlanıyor ama gördüğümüz resimler bile aklımıza birçok fikir katıyor olmalı. Aşağıya NosTale Twitter sayfasının paylaştığı Okçu SP9 ve Savaşçı SP9 görüntülerini koyacağım.

7xswnu9.jpg

Okçu SP9. Mızrak kullandığı gözüküyor ve ceplerinde hançer var. Ana silahının ne olacağı hakkında tam bir fikrim yok açıkçası, uzaktan mızrak fırlatan bir kart mı yoksa yakından saldıran bir kart mı? Görüşlerinizi merak ediyorum. Discord topluluğu kartın adı Solar Hunter, yani Güneş Avcısı olduğu için ışık element olduğunu düşünüyor. Görünüş olarak güzel görünüyorlar. Sırf şehirde AFK durmak için bile takılabilecek bir kart gibi :thumbsups: Skilleri nasıl olacak, buffları nasıl olacak, oyunun kaderini nasıl değiştirecek açıkçası çok merak ettiğimiz sorular.

Şimdi sırada daha 1 saat önce twitterdan yayınlanan savaşçı SP9 kartı:

owclm4h.jpg

Belli ki temamız ACT7. Kartın ana silahı kılıç.Görünüşüne baktığımda güçlü ama yavaş bir karakter gibi gözüküyor. Twitterdaki paylaşımda Waterfall Axeman, yani çevirdiğim kadarıyla Şelale Baltacısı ismini alıyor. Muhtemelen Su element olabilir. Bakalım hangi alanlarda kullanılacak. Tahminimce PvP bi kart olarak kullanılabilir.

Evet. Şuanlık yayınlanan SP'ler bunlar. Büyücü ve dövüş ustası kartları kaldı. Onlar da yayınlandığında resimlerini konunun altına ekleyeceğim. Fikirlerinizi merak ediyorum bu görüntülerden çokça şey çıkartılabilir. Örneğin çift elementli bir SP gelebilir ve umarım bu kartlar sınıfları az da olsa dengeler. Bu arada tahminen Okçu ışık, savaşçı su olduğuna göre geriye ateş ve gölge element kalıyor. Dövüş ustasının ateş element ve büyücünün de gölge element olduğu düşünülüyor. Yorum sizde.

İyi forumlar. :coffee:

Linkler düzenlenmiştir. // Dogma

• Gelişmeleri heyecanla takip etmekteyiz, ilk gösterim olarak görüş ve önerileriniz bizim için değerlidir.

Mızrak kullanan ve maske, kapüşon takan bir okçu epey ilgi çekici duruyor ve kılıç eri karakterleri için o baltanın neler yapabileceğini hala tartışıyoruz. :altj:

e3zye61.png

her şer yer der-di açlığı az cani

sâfi insan olun, insan-lığa kâfi.

dogma

• Birkaç kişiden aldığım duyumlara göre savaşçı SP9 öfke ile çalışan bir kart olacakmış. Yani yetenek kullanırken mana yerine öfke kullanacakmış(böyle bir teori var yani kesin değil).

Oyunu oynayan bazı arkadaşlarımla tartışmama göre Büyücünün çok güçlü bir ateş karta sahip olmadığı için SP9 ateş kartı olabilir yönünde fikirlerimiz oluştu. Aslında bu teori okçular için de geçerli gerçekten kafa karıştırıcı ^^

Dövüş ustasına da çift elementli bir kart gelebilir. Ama kafalardaki asıl soru bu kartları nereden alabileceğiz? Topluluk güncellemesinde yeni bir act ekleneceği yazmıyordu.

Ayrıca CoMa Phaendar'dan savaşçı SP9'un küçük bir oyun görüntüsü geldi:

unknown.png

• Öncelikle merhaba ! Oyunu neredeyse 9-10 yıldır oynuyorum ve yeni gelicek uzman kartları beni haya kırıklığına ugrattı cünkü daha öncelerinde ( 4 veya 5 yıl önce) birkac fun art vardı sp9 larla ilgili ve onlara baya yukselmistim. Suan gördüğüm görseller beni acikcasi tatmin etmedi savasci spsinin ork olmasi muazzam gülünç umarım büyücü icin ayni konsept yoktur !!

• Öncelikle merhaba ! Oyunu neredeyse 9-10 yıldır oynuyorum ve yeni gelicek uzman kartları beni haya kırıklığına ugrattı cünkü daha öncelerinde ( 4 veya 5 yıl önce) birkac fun art vardı sp9 larla ilgili ve onlara baya yukselmistim. Suan gördüğüm görseller beni acikcasi tatmin etmedi savasci spsinin ork olmasi muazzam gülünç umarım büyücü icin ayni konsept yoktur !!

Yorumun için teşekkürler. Evet açıkçası ben de savaşçı SP9'un görünüşünü pek beğenmedim. Ama bence okçu gayet güzel gibi duruyor. :F

Discordda büyücü ve dövüş ustası kartları için bazı küçük görüntüler buldum.

csbngu9.png

dq4v1fn.png

lp2e96d.png

jwutelx.png

hahqyr5.png

Hangisinin dövüş ustası veya büyücü olduğuna dair bilgimiz yok. Muhtemelen pazar akşamı veya pazartesi günü içerisinde diğer kartımız yayınlanabilir. Beklemede kalalım...

(Bu arada resimleri tam yüklemeyi bilmiyorum üzerine tıklayınca farklı bir linke atıyor herhangi bir moderatör yardımcı olursa sevinirim :))

• Evet. Dövüş Ustası sınıfının yeni kartı yayınlandı!

Açıklamalara göre kartın adının Alev Druidi (druid=büyücü,rahip) olduğu ve iki farklı hayvan formuna geçebildiği söylendi. Bu hafta son kart olan Büyücü SP9'u da yayınlayacaklarını söylediler.

Değişik bir kart olacak gibi duruyor. Çift formlu diyince aklımıza dövüş ustasının SP1'i geliyor ama bu kartın hem insan hem de hayvan formu olacağı için biraz düşündürücü.

Ne düşünüyorsunuz?

• Evet. Dövüş Ustası sınıfının yeni kartı yayınlandı!

Açıklamalara göre kartın adının Alev Druidi (druid=büyücü,rahip) olduğu ve iki farklı hayvan formuna geçebildiği söylendi. Bu hafta son kart olan Büyücü SP9'u da yayınlayacaklarını söylediler.

Değişik bir kart olacak gibi duruyor. Çift formlu diyince aklımıza dövüş ustasının SP1'i geliyor ama bu kartın hem insan hem de hayvan formu olacağı için biraz düşündürücü.

Ne düşünüyorsunuz?

Okçu sp9 dan sonra giderek kötüleşiyor cıkan görseller umarim büyücüye bu durum vurmaz :'(

• Bana da pek dış görünüşleri özgün gelmedi, özellikle savaşçı kartı ben orkum diye bağırıyor resmen :D Ama hayırlısı yetenek setlerine bağlı yorumlama için erken hâlâ

• Büyücünün sp8 erkeği biraz NPC gibi görünüyor ama bunun dışında bütün sp ler gayet güzel görünüyor. Twitterda falan savaşçı sp çok beğenilmemiş. Sebebini anlayamadım. Bence savaşçının sp si çok iddalı görünüyor. Koskocaman bir balta tutan berserker tipli korkutucu ork. Hatta 4 sp arasında bir orku en iyi yansıtanın savaşçı ile büyücü sp olduğunu düşünüyorum. Savaşçının elindeki benim Dark Souls oyun serisindeki favori silahım :p Kısa menzili olan ama dehşet bir hasara sahip çift elli balta. Çoğu kişi o baltayı kullanırken aynı bu sp8 savaşçı gibi yarı çıplak kıyafet setine sahip oluyor. Savaşçı sp8 in görünümü gayet ideal. Büyücü sp ise birçok rpg oyununda, çizgi romanında ve animesinde görülen Ork Şaman'ı temsil ediyor. Ork türünün en bilindik özellikleri; Kas gücüyle klan şefi olan savaşçı bir lider ve o klanın beyni görevini gören Şaman.

• Muhtemelen öyle olacak gibi duruyor. Savaşçı SP9'da öfke barı gibi bir şey kullanacak diye duymuştum. Görüntüleri kötü görünse de animasyonlarının ve yeteneklerinin durumu dengeleyeceğini düşünüyorum. Son umutlar :F

• Lütfen artık şu önyargılarınızı yıkıp karakterlerin ork olmasını kabullenin :( bütün kartlar güzel, yakışıklı veya havalı olmak zorunda değil. Ork dediğin zaten çirkin olur. Siz dua edin yüzüklerin efendisi serisindeki orklar gibi gelmedi

• Lütfen artık şu önyargılarınızı yıkıp karakterlerin ork olmasını kabullenin :( bütün kartlar güzel, yakışıklı veya havalı olmak zorunda değil. Ork dediğin zaten çirkin olur. Siz dua edin yüzüklerin efendisi serisindeki orklar gibi gelmedi

Ön yargılardan çok özgünlük kontrolü yaptım ben şahsen. Misal sp5 geldiğinde oyunda hiç ejder türü kartlar yoktu, sp6 buzul teması da hiçbir yerde yoktu. 7-8 tasarımlarını da önden tahmin etme ihtimalin yok çünkü oyunda olmayan yeniliklerden doğdular kendileri. Bu konuda oyunun yapımcı firmasını sorgulamak lazım çünkü hem act7 iki detay dışında act6nın kopyası hem de yeni spler bir şeylere kolayca benzetilebiliyor. Dövüşçü sp1 ile yeni sp5i yan yana koyabilirsin ya da gök kulesi 4teki ork büyücüsü ile sp9 büyücüyü, kimin ne olduğunu bilmeyen birisi aynı olduklarını bile söyleyebilirler. 2017de eklenmiş act6.2 güncellemesi bile daha özenli a aaaa

• Okcu sp bu kurdu çağırabiliyormuş.

Dövüş ustası da bu ayıya dönüşebiliyormuş. İki adet dönüşümü oldugu yazıyordu yani başka bir tane daha vardır. Görünüşe göre yeni sp ler orjinal içeriklere sahip olacak.