Podpoření aktivity

  • Globální glacernon se mi moc líbí jako nápad, ale moc nových hráčů by nepřinesl, spíš by naše top lidi měli další zábavu, ale lidi co nejsou AW by změnu nepocítili. Možná tak k horšímu.

    Sloučení našeho serveru s jiným je důvod, proč jsem se vrátíl..končil jsem kvůli neaktivitě serveru...ale teď jsem si řekl, že přece než aby náš server zrušli úplně, tak nás musí s někým spojit.

    Nevím, jak moc by to bylo náročné na provedení, ale bylo by to něco, co by do začátku vyřešilo úplně všechny problémy.

  • z mé strany, a pohledu i těch lidí co se přišli po letech podívat, tak každý z nich mi řekl, že dřív ho táhl jedině glacernon, a PvP, protože řekněme si narovinu PvE není pro každého, a když už má člověk max level, tak PvE takřka neřeší, ano mnoho hráčů momentálně řeší pve, kvůli fernon/solo d/g ale prosím pěkně, zmíním člověka, kterého už jsem několikrát hanil na našem českém fóru, a.k.a aa-omega-aa který se orientuje převážně na PvE, ale taktéž zabrousí do PvP, zajde na glac, pozabíjí nějaké lidi, a tak. Je to prostě všechno se vším. Více lidí, znamená více příležitostí, co se týče všeho, a myslím že zrovna glac, je to největší lákadlo vůbec. Aréna u nás nikdy moc nejela, Mistrovky, Talentky - to už taky dost umřelo, protože tam není větší smysl, a v neposlední řadě - PvP v časoprostoru ?! ( Tam se nikdy snad u nás nějaké větší pvp nestalo ) jednoduše, pro lidi kteří se věnují PvP tak je jediný glac kde by se to dalo nějakým způsobem tvořit. A vážně mi někdo chce říci, že PvP moc lidí neřeší ?


    G145UdZ.png?1


    zde je screen, z PvP turnaje, počet diváků byl neuvěřitelný, a myslíte si že se lidi přišli podívat na PvP protože je nebaví ? já myslím že ne.

    PvP je stále jedním z největším lákadlem této hry, i když PvP už není ani o tom jestli jsi nebo nejsi zkušený, ale o tom jak moc velkým štěstím oplýváš

    CzEe3S3.jpg

    06.10.2012 - First 99Lv of CZ server - PaRazZziT as warrior.

  • Globální glacernon se mi moc líbí jako nápad, ale moc nových hráčů by nepřinesl, spíš by naše top lidi měli další zábavu, ale lidi co nejsou AW by změnu nepocítili. Možná tak k horšímu.

    Věřím tomu, že už na starém fórku to někdo psal, ale když by se udělal globální glac, tak proč ho nerozdělit jak okam? Nemyslím konkrétně levely, ale ten princip jako takový. Mohlo by se to dělit buď podle individuálních levelů, nebo podle průměrného lvl hráčů v rodině - > aby mohla být celá rod pohromadě. Osobně bych bral spíše individuální levely, přecejen, průměrný lvl v rod se dá snadno snížit a spousta lidí už teď má prcky v rod...
    Samozřejmě k tomu všemu nemožnost vyhazování věcí, směny, zvaní do rod, do mini ( tam taky dodělat tu blokaci ať to není průchozí jak teď ),... však to tu už bylo psané několikrát.
    Rozmezí třeba 1-30; 31-50; 51-70; 71-87; 88-99; +25-+37; +38-+50
    % Bych nechal ať se dělají dohromady a na raidech ať se taky sejde celá rodinka nezávisle na lvl.

    Každopádně když už by se spojoval glac tak bych osobně uvítal i lehkou změnu na tom glace.

    Místo portu do neznám aby bylo NPC a ať se člověk prokliká dialogem, klidně jen 2 screeny jak u leiky, ale není to neustále skákání na port

    Vrátit body místo pověsti jako nutnost pro vstup do raidu ( kdo si to nepamatuje, tak body se daly udělat i na mobkách, jen to šlo poměrně pomalu )

    Mukraj - taková srandička, dřív to byla sranda to zabíjet, že jsme se všichni museli tak 10x jít otočit, a byl teprv v půlce, dnes, je to spíš taková jednohubka, a i mezi stovkou démonů jsme schopni ve třech lidech toho mukraje zabít.. věřte tomu nebo ne, je to tak, stačí pár křídel, a nebát se o svojí statistiku



    Rozhodně bych volil posílení, a nebo úplné zrušení toho ''moba'' nechal bych ho max v TSku, a na jeho místo dal něco jiného, nového, co by otvíralo jiné, těžší, daleko těžší raidy, než jsou teď, třeba podle úrovně rodiny, rodina s úrovní 10, by mohla mít daleko těžší raidy, samozřejmě za lepší odměny, menší level rodiny by mohl mít raidy staré


    Možnost 1. - Když by to bylo splnitelné tak tu novou mobku místo mukraje mít na všech "úrovních" ať všude musí být někdo aby se ubránil.

    Možnost 2.- Mít vícero mobek s tím, že se musí sundat všechny, případně podle toho které se sundají tak zvolit i "obtížnost raidu" - něco jako je u laureny - podle toho kolik je lidí, tak podle toho taky padá bedna - místo počtu lidí tak počet bodů za tyto mobky ?
    Př. na spuštění raidu je třeba 1000 bodů - mobka pro úroveň 1-30 dává 400 bodů - mobka pro úroveň 31-50 dává 600 bodů atd. Pro lepší raid / bedny je třeba alespon 3,5k bodů, pro nejlepší třeba 10 ( tzn. zabít mobky na všech úrovních )

  • Úplně si nejsem jistý, co sloučení komunit přinese. Podívejme se na US. Tam je plno komunit, je to druhým jménem globální server a stejně tam už moc nikdo nehraje. Tady je zkrátka základní problém v tom, že jak psal Para, na té hře už není co dělat.

  • Vím, že je to od tématu ale aspoň využiju tady aktivity.

    Vím, že jsem si tady udělal špatné jméno pro většinu hráčů/rodin (stačí mě pouze více poznat), ale chci začít chodit upky a později sopku takže hledám lidi co by to semnou expli



    Stačí napsat poznam.


    Jinak co bych já osobně přivítal tak aby každý jakéhokoliv levelu dostal bednu z cuby,castry apod. a tím pádem i více dropu z beden např. ancellky elíky atd. vím, že by toho využili vetší lvly s prckama ale noví hráči by to ocenili

  • Na hře není co dělat pro staré zkušené vyexpené hráče, pro nováčky je vždycky co dělat a stejně tu nejsou (takže si nemyslím, že by byl zrovna tohle problém). Kdyby bylo více lidí, tak by měli co dělat všichni co se týče glacu, arény, raidů apod.

    Do hry je zapotřebí přivést nové lidi, pro ně jsou problémy mnohem jiný (např. nemají možnost si vydělat - okam mají prázdné, lidí na exp lod taky zrovna moc není, raidy pro ně nejsou) v podstatě pro ně není nic, dokonce ani EQ v NB. V NB toho začíná chybět více, je málo lidí a hlavně těch co dobíjí, ačkoliv se vám to třeba nelibí (lidi, kteří dobíjí jsou zapotřebí) - i když jsou to maličkosti, jako třeba repra nebo křídla přát., ale začíná to chybět a bude hůř, za chvíli to budou ancellky a svitky (jen teorie, nevím ^^)


    Nejdříve bych asi řešil otázku "Jak přilákat do hry více lidí?" a teprve poté "Jak lidi na hře udržet..."


    Každopádně návrhy na vylepšení hry tu jsou excelentní :thumbsup::beer:

  • Do hry je zapotřebí přivést nové lidi

    Nejdříve bych asi řešil otázku "Jak přilákat do hry více lidí?" a teprve poté "Jak lidi na hře udržet..."

    Mě se horzně líbí jak většina lidí přemýšlí jen o tom jak přilákat nové, ale né staré hráče, kteří to z nějakých důvodů přstali hrát... Těm lidem se buď stalo něco v reálu, nebo měli důvod na hře. Osobně bych řekl, na základě lidí co jsem znal, že většina měla spíše herní důvod a šli hrát na jiné servery, případně na ten magický od V.. A sem tam i potkám někoho s kým jsem hrával, ale většinou nezůstanou na té hře ani pár hodin, protože usoudí, že pro ně se nic nezměnilo a stále nemají důvod pokračovat. Takže osobně bych to řešil spíše naopak, jak ty lidi na hře udržet + přilákat zpět staré a až pak ( případně zároveň když někdo vymyslí způsob ) jak přilákat nové hráče. Je hezké mít 50 nových hráčů za týden, ale když ti pak dalších 50 kvůli těm úpravám pro nováčky tu hru opustí tak to pak nemá význam, obzvlášť když si ty nové neudržíš.

  • Jde o to, že stejně tyhle návrhy píšeme do prázdna..psali jsme je dřív a co se zlepšilo? Nic...

    Jen minimum se dostane někam výše a pokud se dočkáme změny, tak až za rok,dva... jelikož teď je prioritní akt 7, nová mistr boje SP, rework SP a samozřejmě nové věci v nosmallu.

    Tím pádem bych veškeré návrhy asi nechal stranou (když to trvá tak dlouho, navíc jich je tu víc než dost), a zamýšlel bych se nad tím, jak přilákat lidi do hry. Nahoře je na to návrhů dost, cituji jeden od Akatoshe: "Spíše by to chtělo propagaci od známějších osobností na YouTube nebo Twich. (Pač díky rozšířenému Adblocku atd.. jsou reklamy na stránkách celkem "neviditelné")."


    Mě se horzně líbí jak většina lidí přemýšlí jen o tom jak přilákat nové, ale né staré hráče, kteří to z nějakých důvodů přstali hrát... Těm lidem se buď stalo něco v reálu, nebo měli důvod na hře. Osobně bych řekl, na základě lidí co jsem znal, že většina měla spíše herní důvod a šli hrát na jiné servery, případně na ten magický od V.. A sem tam i potkám někoho s kým jsem hrával, ale většinou nezůstanou na té hře ani pár hodin, protože usoudí, že pro ně se nic nezměnilo a stále nemají důvod pokračovat. Takže osobně bych to řešil spíše naopak, jak ty lidi na hře udržet + přilákat zpět staré a až pak ( případně zároveň když někdo vymyslí způsob ) jak přilákat nové hráče. Je hezké mít 50 nových hráčů za týden, ale když ti pak dalších 50 kvůli těm úpravám pro nováčky tu hru opustí tak to pak nemá význam, obzvlášť když si ty nové neudržíš.

    To máš sice pravdu, ale když každá změna probíhá tak dlouho tak nevím jestli to má smysl - než přijde jedna změna, tak server skončí úplně a přijde to vniveč (případně se to zachrání spojením serverů no). Každopádně staré hráče by to chtělo také přilákat, za chvilku bude taková nouze, že se budou lákat zpět i všichni v minulosti zabanovaní... :D:D


    Přijde mi to jako začarovaný kruh...;(

  • Chtěl jsem mým posledním příspěvkem říct, že jediné co můžeme změnit je to, jak se budeme chovat my.

    Takže pokud opravdu chceme něco změnit, pojďmě se domluvit ohledně pravidelných raidů, domluvit se nad pravidelností, pravidly apod... neříkám, že se do něčeho takového pustím já...ale tohle je něco, co opravdu "MY" můžeme změnit.

  • PvE tu není pro každého protože je úplně naprd udělané pardon ale koho by bavilo bezmyšlenkovité expení v ruinách a vůli

    PvE je tu dobré dokud tu jsou Questy které ti pomůžou vyexpit tvou postavu na vyšší úroveň což je cca akt 1-2 ? a poté bum jdi expit jak hlupák na LoD abys měl vůbec šanci udělat level 80 bez Questu

    Uděláš 88 a můžeš jít mačkat mezerník do vůle koho tohle sakra baví? Questy ve hře jsou pěkné i ten průměrný příběh který tam je se dá zkousnout


    Nebýt glacu občasného PvP už tu hru ani nehraju... jsem zaseknutý na AW 31 a nemam sebemenší chuť ani potřebu expit na vyšší lvl možná až příjde akt7 tak to bude jiné ale pochybuji nebaví mě trávit desítky hodin expení a chození sem tam ve vůli případně v ruinách jak robot takovéto expení dokáže i cvičená opička

  • Líbí se mi třeba styl expení ve Wowku, kde expíš pouze questama

    Za mě je to hrozně otravné a proto tu hru nehraju :D. Chodit přes půl hodiny někam abych zabil 3 mobky a pak půl hodiny zas jít zpět? Ne díky. Osobně mě víc baví nahnat si na sebe mobky a sundavat je než chodit cely den po mapach od jednoho npc k druhému. Jen mi příjde škoda těch minimálních dmgů od mobek tady. Na lodu je fuk, jestli si vemu brnko na lvl 50 r0+0, nebo aw 48 r8+10 - stejně mi berou za 200.. Nebejt toho tak si myslim, ze je to pvm i zabavnejsi, teda krome ancu, zabijet mobku po 1 je nuda at se na to clovek diva jak chce. Na druhou stranu je to dost nenarocne, staci mackat mezernik a sem tam myskou na popobehnuti, v klidu u toho muzes koukat na film takže za mě +, že nemáš jen jeden styl na expení aw.

  • Já vím šotku, někomu to vyhovuje tak, jak to je. Ale myslím si, že většina to cítí jinak, proto ten úbytek lidí.

    Neříkám, že by se měli jít expit jen questama, ale mělo by být více možností jak se na hře zlepšovat a ne jen bezmyšlenkový jednotvárný exp/drop popř. max 5 dokola se opakujících raidů. To je opravdu málo.

    Hodně lidí na té hře baví pvp, mě by také bavilo. Ale i pro mě, když na té hře už mám nějaký ten čas nahraný, je těžké konkurovat většině lidí, kteří jsou zaměření na pvp. A co pak teprvý nováček, který vejde na glacernon/caligora/duhovku a stojí proti němu lidé, kteří tu hrají několik let a nebo do toho vráží výplaty. Kdyby na hře narostla aktivita, bude na hře i širší spektrum pvp hráčů...ale nějakým stylem na aktivita musí narůst.

  • Vlastně zásadní otázkou zůstává co "My" jako hráči můžeme udělat. Změny mechaniky nejsou v Naší kompetenci. ( Tím nechci říct, že vše co tu je napsané, je špatně ) Ale chtělo by to najít schodné řešení, které by navrátilo aktivitu, tím spíše myslím udělat nějaký bordel na hře. :monster: Kor když si vezmete v potaz, že většina postav stojí na stejném místě jako strašáci v zelí .


    Sám osobně se potýkám s myšlenkou, proč pokračovat. Jediné dvě stránky jsou pro mne pvp a dodělání zbytků věcí které mi schází. Nicméně jak už jsem zde zmiňoval, tak herní mechanika raidů je celkem flustrující.

    Ale osobně vím jedno. Pokud tato situace bude pokračovat, tak vím že v brzké době budu patřit i já do propadliště dějin této hry.


    S pozdravem Plyšák