Návrhy na vylepšení hry

• Na Našem starém fóru bylo spousty dobrých návrhů, tak bych byl rády kdyby jsme i zde pokračovaly s nápady na vylepšení hry.

Kupříkladu stackovatelné amulety na erkování , které by fungovaly podobně jako tarotové karty. Toto by se dalo použít i na Držáky.

• Úplně se mi sem nechce kopírovat co jsem už jednou psal, takže přihodím jen odkaz na staré návrhy, 2-3 se už aplikovaly do hry, a za zbytek bych byl taky rád .)
    + Jsou tam stále fajn návrhy i od ostatních lidí
    A stále mě zajímá, jestli se reálně ty návrhy posílají někam dál, nebo si tu píšem pro sebe..

• Myslím, že už jsem to někdy psala - většina návrhů v nějaké podobě už je dávno nahlášena. Některé návrhy visely v sytému celé roky, než byly přidány do hry. Nicméně ne každý nápad, který zazní někde na fóru je automaticky přijat. Nejvíce nápadů prochází z témat, která jsou zakládaná na žádost CoMy (tzv. feedbacky). Nejlepší je koukat na německé fórum, kde to čtou přímo QA, které mohou o implementaci různých novinek žádat (https://board.de.nostale.gamef…52-Weitergeleitete-Ideen/).

• Zdravím, uvítal bych kdyby výměna semen zatracení, drápů, hřiv a další byla udělaná jako výroba u malcoma mixe. Když těhletěch věcí má nafarmeno člověk hodně tak je to na uklikání se k smrti.

• Zdravím. bylo by možné malé kosmetické upravení Alchymisty na glacu, aby se u něj daly kupovat panenky pro nosmáta a partnera ?? Docela často se mi stává že zjistím na glace že je nemám :D

• Ohledně stránek hry: Doplnit 2 nová SP na mistra boje a svatební SP + aktualizovat odkaz na fórum. Vím jsou to drobnosti a časem k nim dojde, ale už mi to přijde jako moc dlouho za těch 10 měsíců, tu ta vodní SP už mohla být napsaná.

S arénou talentů na ch 1 to je následovně, je na ch 4 z důvodu že na ch4 nikdo nechodí, jenom na tu arénu talentů, ale na ch1 se v aréně lidi zabíjí v jednom kuse. Na početnějších servrech kvůli hráčům může být problém se k tomu NPC vůbec dostat. Takže pro náš server by to bylo ideální ale třeba na Americkém/Německém/Korejském by to bylo spíše na škodu než k užitku.

Aeros forever! :saint:

The post was edited 1 time, last by jeno123 ().

• T

S arénou talentů na ch 1 to je následovně, je na ch 4 z důvodu že na ch4 nikdo nechodí, jenom na tu arénu talentů, ale na ch1 se v aréně lidi zabíjí v jednom kuse. Na početnějších servrech kvůli hráčům může být problém se k tomu NPC vůbec dostat. Takže pro náš server by to bylo ideální ale třeba na Americkém/Německém/Korejském by to bylo spíše na škodu než k užitku.

ahoj

a viděl jsi někdy teď arenu talentu? na ch4 o víkendu prázdno nikde nikdo

Ano na ostatních serverech je možná plná že se tam lidi nemohou hnout ale mluvím tu o CZ/SK serveru nikoliv o US/DE apod.. myslím že spustit talentku na ch1 pro CZ/SK je dobrý nápad a aspoň by se chodila :)

• Ohledně stránek hry: Doplnit 2 nová SP na mistra boje a svatební SP + aktualizovat odkaz na fórum. Vím jsou to drobnosti a časem k nim dojde, ale už mi to přijde jako moc dlouho za těch 10 měsíců, tu ta vodní SP už mohla být napsaná.

https://board.cz.nostale.gamef…x.php/Board/102-SP-karty/ Tady máš odkaz na staré forum sice, ale pokud to chceš zde nedělá mi problém udělat CTRL+ C a CTRL+ V

• Zkusím nahodit něco málo a omlouvám pokud budu něco kopírovat ze staré stránky, ale nechce se mi to celé pročítat a hledat co už někdo napsal.

1)Vrátit původní exp system který byl na počátku hry.

2)Buff Bojové umění Tart Hapendam aby se dál aktivovat i deaktivovat u Strážce

3)Okamžité bitvy 1-39,40-59 jelikož nových hráčů nepřibývá, a ti co si řeknou to vydrží v podstatě nemají možnost si vydělávat ani přes OB jelikož tam nikdo není.Tak navrhuji zrušit omezeni 3 hráčů pro spuštění a přidat na tyto OB NPC které by pomáhali s bojem.Pro 1-39 by to pomohlo rozhodně i jako tutoriál.

4)Nápovědu dát jako samostanou ikonu vedle Nosmallu a menu

5)Nedostatek EQ pro menší lv. Je pochopitelné že hráč 80+ nebude farmit někde v chrámu,kremu apod.. brnka a zbraně jen aby je doplnil do NB.Zrušit omezeni pro zisk beden z raidu, tímto by se do NB dostaly věci pro nižší Lv a ulehčili jim tak hru.

6)Zrušit omezení lv pro výrobu pečeti raidu Cuby,Xysen,DC,Spider a Slade, nebo libí se mi co napsal Ozzacek k nevyužití minibossum ze kterých by taky mohli padat pečetě na tyto raidy.

7)Namaju a KFC raid, opravdu jednoduché raidy u kterých mě mrzí že se nechodí protože hráči je odmítají chodit kvůli minimálnímu zisku.Přidat do těchto raidu nový loot který by hráče znovu přiměl se zapojit.

8)Udělat rework na partnery bez schopností aby se opět stali součásti hry.

9)Tohle bude nejspíš opravdu velká blbost, jelikož top rodiny mají své komunikační kanály, nebo už nejspíš toto existuje, ale za zkoušku nic nedám.Jelikož nás není moc, tak má myšlenka je o založení Discord serveru který by mohl byt uveden i na oficiálních stránkách hry a byl tak přístupný pro všechny stále i nové hráče.Mohli by tam být různé vlákna podobně jako na fóru novinky,domlouvání raidu/glacu nebo na jiné akce,rodinné vlákna které by byly uzamčené je pro příslušníky daných rodin apod.(Pokud GF nic takového nepodporuje tak by jsem si to mohli jako hráči vytvořit sami pro sebe jako nástroj pro lepší komunikaci jelikož na fóru není zrovna taky 2x živo.)

10Předložit návrh aby se aspoň pečetě/bedny z mini raidu dali opět prodávat.Nebo aspoň aby se dali žaludy dropovat na Tart Hapendam

The post was edited 4 times, last by Arenis ().

• Neoficiální discord server byl vytvořen, a po jednom útoku nejmenovaného hráče a vyhrožování policii a dalšími státními orgány kde jsme se mu vlastně všichni vysmáli, tak discord vytvořen pro tento účel byl tím hráčem okamžitě smazán, aniž by o tom informoval ( napsal pouze zprávu na discord do chatu ze discord maže, a okamžitě to smazal takže si mnozí ani tu zprávu nestihli přečíst. ) Nicméně vzhledem k tomu kolik nás já serveru je ani není potřeba discord nebo něco takového, jestli chceš založit RAID prostě napis repro a buď ho složis nebo ne, discord na tyhle věci je zbytečný, na discordu se ti domluví 50 lidí a do hry přijdou tři. To je k ničemu. Navíc existuje nejméně půlka hráčů co discord nebo něco takovýho nechce ani vidět takže komplet bezpředmětné a nutit někoho aby při hraní ještě měl zapnutý discord nebo aby sledoval hru ve svém volném čase kdy na hře není, je taky celkem out of point.

Tuším že na polském fóru je ofiko odkaz na discord pro tento účel, ale Poláků hraje tak dvacetkrat víc než u nás ;)

CzEe3S3.jpg

06.10.2012 - First 99Lv of CZ server - PaRazZziT as warrior.

• Původní návrh jsem přepracoval snad do srozumitelnější podoby + nové nápady, takže budu rád za každé vyjádření :)

A dík Paro za popsání toho zvěřince s Discordem,(Sice nevím o koho jde, ale pobavilo mě to ) sice ho udělali ale ještě to není ono xD

1)Přizpůsobení novým hráčům/začátečníkům

Ze srandy jsem si udělal nedávno novou postavu a projížděl to jako začátečník, abych zjistil jaké to je nově expit do 55 a musím říct že hrůza. Žádná možnost si vydělat goldy nebo koupit nějaké lepší EQ jelikož v NB je všechno drahé a o rezistech ani nemluvím.Nejvíc jsem se snad sekl u chrámu bez EQ a rezu, umírání na 2-3 rány, zisk SP kdybych neměl zkušenosti tak jako nováček bych to asi neudělal.A další exp možný pouze s SP bohužel jen do doby než dojdou SP body pak zbývá jen škemrat v NV o pomoc s TS nebo Q. Dotahovat od 40 do 55 taky sranda, když už jsem se prokousal zmíněnými problémy byl jsem v Kremu bez dmg a EQ. Možnost získáni goldu nulová, žádná OB, drop se taky za moc prodat nedá a to něco málo co jsem našetřil to jsem vrazil do některých úkolu. Takže, můj osobní závěr jako „nováčka“ hra by se mi nelíbila protože ani nevím o co go a není zde žádný pořádný průvodce.

-Upravit exp systém od lv 1-55.Nejlépe vrátit exp systém který byl na samém začátku hry. Nově příchozí hráč totiž nemá šanci ani čas pro získaní dostatečných zkušenosti a potřebného eq aby se řádně uchytil, protože ho hra vyhodí na 55.

-Snížit exp za úkoly na 10-35%.

-Zvýšit drop v aktu 1 aby měli hráči možnost získat aspoň nějaké goldy.

-Přidat na OB 1-39 NPC které by pomáhali při boji.Zrušit na všech OB omezeni nutnosti 3 hráčů pro spuštění.

-Pro lv 1-45 vypnout Bojové umění Tart Hapendam a pro 45-80 nastavit možnost dobrovolného zapnutí.

-Přidat lepší odměny za splněné úkoly nebo ts 1-55. Případně udělat pro Lv 5-55 boxy za každý 10lv ve kterém by bylo nějaké eq r1-3 +1-2.

-Lépe zviditelnit a kompletně překopat návod + zahrnout do něj i věci z aktu 5 a 6

2)Mrtvé raidy/miniradiy

-Zrušit omezení Lv na výrobu peček

-Zrušit Lv omezeni pro zisk beden z aktu 1-3

-Zisk pečetní na raidy z aktu 1-3 by mohl být možný i z minibossu.

-Zisk pečetí na raidy z aktu 1-3 by se dál koupit od NPC za speciální mince/poukázy které by se dali dropnout ze všech raid beden.

-Pečetě na raidy z aktu 1-3 by se dali vyrobit u NPC za drop podobně jako u glacer/draco (Za semena,písek a drop cuby,pavučiny,slade pařáty apod.)

-V Namaju a KFC upravit loot z beden. Namaju jen nabízí Sakuru která je v porovnáni s ostatními partnery zastaralá a KFC kartu která nemá využití.

-Možnost opět obchodovat s boxy a pečeťmi miniraidu.

-Zisk žaludu by byl možný i dropem na speciálních mapách

-Žaludy by padali z beden raidu akt 1-3,Namaju,KFC

3)ItemShop

-Přidat item na zastavení expu.

-Přidat Item/svitek na ochranu při kombinování rezistu.

-Upravit zisk zkušenosti v Ancelu pro partery 50%->100%.

-Přidat item na uvolnění limitované věci, třeba za 100-200 NT.

-Permanentní VIP medaile banky, třeba za 350-500 NT.

-Možnost vypnuti DHA krmiva nebo přidat Item na anulaci krmiva.

4)Glacernon

-Rodiny po založeni by si mohli vybrat glac stranu jen jednou bez možnosti změny. Jediná možnost změněnít strany by bylo rozpuštěni a znovu založení rodiny.

-Uzamknout portál do Ledové země na splněné akty 1.-2.Podobně jako u rodiny, nejde založit dokud hráč neprojede akt 1.1.Dojde tak zamezení používání prcku na sběr %.

-↑ V souvislosti vytvořit oddělenou pvp mapu pro hráče 18-55/65.S tím že hráč musí dokončit akt 1.1

-Nebo úprava portálu z Citadely 2 portály.Jeden PVP přímo do Tundry pro hráče lv 55/65+ po dokončení aktu a druhy PVE do Ledové země a pouště 18-99.

Varianta s PVP Tundrou 1:Zrušit %pro anděly/démony a vytvořit pouze jeden % bar který by se sbíral bojem. Spawn Mukraje z Ledové země přemístit na střed Tundry. Tím by vznikl boj o raid, strana která zabije Mukraje dřív získá raid.(Nutnost přepracovat Bosse)

↑Vairanta s PVP Tundrou 2:Opět jeden % bar.Zisk % bojem, Mukraj na středu Tundry, boj by se prováděl stylem Caligor. Po spawnu Mukraje by se spustil % bar anděl/démon a strana která dá více procent ze 100 získá raid.(Nutnost přepracovat Bosse)

-Na mapě Caligora vypnout ve vnitřním kruhu s bossem neviditelnost(prosím aspoň jednou xD, rád bych věděl kolik lukostřelců bude sbírat body se zvědem)

-Přidat dalšího hlídače do slepého místa za portálem v Tundře Bitoren

5)Ostatní

-Upravit UI minimapy, aby byl text mini mapy pohybliví protože se celý nevleze do okýnka.

-Přidat bar s hodinami a aktuálně přihlášeným ch.

-Plynula produkce u táboráku.

The post was edited 2 times, last by Arenis ().

• 1)To snížení expu na 10-35% opravdu ne, bez buffu jsi musel expit na každý timespace 5-30%. Ale s tím zvednutím buffu na větší úroveň souhlasím.

2)

-Zisk pečetí na raidy z aktu 1-3 by se dál koupit od NPC za speciální mince/poukázy které by se dali dropnout ze všech raid beden.

Takže ještě menší šance že ti padne to psp co tak chceš (nesouhlasím)

3)nemám co vytknout

4)

-Rodiny po založeni by si mohli vybrat glac stranu jen jednou bez možnosti změny. Jediná možnost změněnít strany by bylo rozpuštěni a znovu založení rodiny.

nechal bych to tak jak to je

-Uzamknout portál do Ledové země na splněné akty 1.-2.Podobně jako u rodiny, nejde založit dokud hráč neprojede akt 1.1.Dojde tak zamezení používání prcku na sběr %.

To ten raid už nikdy nezapneme xD

-↑ V souvislosti vytvořit oddělenou pvp mapu pro hráče 18-55/65.S tím že hráč musí dokončit akt 1.1

-Nebo úprava portálu z Citadely 2 portály.Jeden PVP přímo do Tundry pro hráče lv 55/65+ po dokončení aktu a druhy PVE do Ledové země a pouště 18-99.

přece jenom glacernon má být akt 4 což je mimochodem 80+ (stejně polovina lidí skončila v aktu 2 s plněním úkolů, takže.. spíš ne XD)

-Na mapě Caligora vypnout ve vnitřním kruhu s bossem neviditelnost(prosím aspoň jednou xD, rád bych věděl kolik lukostřelců bude sbírat body se zvědem)

Určitě

spíš tu variantu 2

5) nemám co by mi tu vadilo.

Máš skvělé nápady souhlasím s těmi co jsem tu nezmínil.

• Zisk pečetí na raidy z aktu 1-3 by se dál koupit od NPC za speciální mince/poukázy které by se dali dropnout ze všech raid beden.

Takže ještě menší šance že ti padne to psp co tak chceš (nesouhlasím)

Mi asi něco uniká - jaké PSP? :D

Žádná možnost si vydělat goldy nebo koupit nějaké lepší EQ jelikož v NB je všechno drahé a o rezistech ani nemluvím.Nejvíc jsem se snad sekl u chrámu bez EQ a rezu, umírání na 2-3 rány, zisk SP kdybych neměl zkušenosti tak jako nováček bych to asi neudělal.

• Goldy : Farmit TSka / PTSka (?).
    • EQ : Asi tu někdo opomíná skutečnost, že držet r0-r6 eq na malé lvly se nějak extra nevyplací když je většina serveru 80+ ( jo i ta 80 je poměrně malý lvl pro polovinu serveru ) a proto nebude v NB. ALE máš tu plánky výroby, které seženeš u malcolma asi za 500-5k goldů kde si ten lepší eq můžeš vyrobit. Materiál na něj v nb určitě bude, případně se stačí párkrát ozvat po oz/nv.
    • Reze : Ty začínají být zajímavé okolo lvl 50 a i tak kolikrát stačí jen nějaké s2-3.
    • SP : I my jako nováčci jsme měli kolikrát problém dát ty TSka na SP. Osobně si pamatuju jak se "půjčovaly" účty aby ten kdo měl SP a věděl jak na to to udělal těm co ji neměli. Dnes tu jsou ale už návody na to a je to jak procházka růžovým sadem když víš kam jít a neztrácíš čas zkoumáním TSka.

A další exp možný pouze s SP bohužel jen do doby než dojdou SP body pak zbývá jen škemrat v NV o pomoc s TS nebo Q.

Není pravda, nad 40 se to stále dá i bez karty, ale karta to velmi zjednodušuje. Dojdou SP body - možnost koupit si v nb dobíječ. A když už máš SP tak můžeš jít na glac farmit tučňáky a sbírat ledové květy --> drop SP dobíječů a zároveň velmi dobrý výdělek pro malý lvl (10k+ za květ a 20k+ za kostky ledu tuším jsou teď ceny ). Požádat o pomoc s TSkem / Q - možná je to jen mnou, ale aktuálně mi to vyznívá jako velmi negativní věc, nezapomínej NosTale má být MMORPG to nemá byt single player abys vše sóloval i když to tu tak často vypadá.

protože ani nevím o co go a není zde žádný pořádný průvodce.

Osobně mi to příjde spíš, že jelikož už to víš tak to teď ignoruješ i když ses k těm informacím dostal znovu a akorát ženeš level bez dívání kolem.

Upravit exp systém od lv 1-55.Nejlépe vrátit exp systém který byl na samém začátku hry. Nově příchozí hráč totiž nemá šanci ani čas pro získaní dostatečných zkušenosti a potřebného eq aby se řádně uchytil, protože ho hra vyhodí na 55.

Krásné dilema. Souhlasím, že buff díky kterému tu mají "prckové" 1-80 perma expák uspěchal hru - EQ se ani pořádně neohřeje u hráče a už aby sháněl nový. Rád bych ale připomenul, že dokud tu nebyl tak zrovna na expení na 55 si spousta lidí stěžovalo, jelikož nestíhaly Q a museli expit zabíjením mobek v kremu. Na pochopení spousty věcí ale toto vliv nemá. To jak se vyrábí EQ tě naučí už při Q kde se máš vplížit ke kovoltům. Skování rezů a výroba cella pudrů a cellonování šperků je snad ještě dřív, či okolo té doby. Prozkoumat mapy a NPC, ke kterým jsi se ještě nedostal, můžeš kdy chceš - informace ohledně map a NPC jsme často sbírali a sdíleli pomocí komunikace s ostatními hráči.

Přidat na OB 1-39 NPC které by pomáhali při boji.Zrušit na všech OB omezeni nutnosti 3 hráčů pro spuštění.

Toto je fajn nápad a osobně bych se nedržel jen u té 39, ale natáhl to klidně až na 69.

Pro lv 1-45 vypnout Bojové umění Tart Hapendam a pro 45-80 nastavit možnost dobrovolného zapnutí.

Možnost dobrovolného zapnutí všude, klidně bych to zařadil jen tak bokem do dialogu někde na začátku hry ať si to hráč zapne sám a ať ví, že se vyplatí dávat pozor na to co kdo říká. + Samozřejmě možnost vypnutí sbírání expu na jakékoli úrovni, klidně přes perma item z nosmallu. ( což máš ve "trojce" )

-Zisk žaludu by byl možný i dropem na speciálních mapách

-Žaludy by padali z beden raidu akt 1-3,Namaju,KFC

Žaludy bych nechal jen v miniraidech, jínak "dvojku" podporuju.

Přidat Item/svitek na ochranu při kombinování rezistu.

To bys pak ale musel značně snížit % na úspěch při Skování, nebo by tento item byl šíleně drahý. Za mě je to pěkné, ale zbytečné.

Dál nebudu citovat, už tak je toho kotel.

Glacernon -

• % : vesměs si myslím, že by stačilo aby % byla přidělována spíš za aktivitu hráčů na tom glace a ne jen za to, že je tam určitý počet hráčů a předělat port do neznám buď na NPC nebo ho dát úplně jinam. Aktivita pvm i pvp, za pvm aneb za zabitou mobku toho a toho druhu je x bodů a za zabití hráče je to třeba násobek levelu(+aw levelu) a pověsti. Taky si myslím, že by nemuselo být úplně na škodu vrátit body, které bylo potřeba na vstup do raidu a každou neděli v 23:59 je resetovat na 0
    • Rodiny : Co se sřídání frakcí na rodinách týče tak to bych neomezoval na stálo, ale jen jednu změnu na měsíc. Kdyby se chtěl nějaký balanc, i když o tom pochybuji, ale byly tu snahy v minulosti tak bych rád tuto šanci nechal otevřenou.

UI je zabugováné na vícero místech a chtělo by doladit obecně.

Zbytek, který jsem nezmínil, tak s ním pravděpodobně souhlasím.

• Mi asi něco uniká - jaké PSP?

Tak třeba SP, nebo eeee Březňák?:altr: Prostě už takhle je otravný že ti z raidboxů nepadá co chceš a kdyby tam padala ještě další věc, tak ten klobouk laureny,5.sp,obsidián dokonalosti nebo co zrvona chceš, nezískáš nikdy.

• Tak třeba SP, nebo eeee Březňák?

To je ale event raid a co vím tak nespadá pod žádný akt...

E: SP raidy ( draco/ glacer/ laurena/ caligor ) u všech máš možnost si tu SP vytvořit z materiálu a pečetě jako takové se už vyrábí u NPC. ( Caligor je vyjimka, tam pečeť není třeba :) )

• Můj návrh zní:

Udělat aby každá individuální SP karta pamatovala rozložení svého hotbaru (spelly, jídlo, vozítka apod. na dolní liště).

Z důvodu toho, že je velmi otravné pokaždé když měním SP kartu přehazovat spelly přes celý hotbar, abych později když je budu chtít použít nemusel přemýšlet nad tím kam klikám, ale používal své zažité rozložení.

Děkuji moc :)

Drak.