[GA] Ativan İle Röportaj

• Selamlar NosTale Halkı ! Bugün sizlerle [GA] Ativan ile röportaj gerçekleştirdik. Bize zamanını ayırıp röportaja katıldığı için Ativan teşekkür ederiz. Keyifli bir röportaj oldu. Okuyacak olanların hoşlanacaklarına eminim :)

1- Kendinize bize tanıtır mısınız ?

- Ben Ativan. Bu röportajı yaptığımız gün yani 13 Mayıs günü bu takımda bulunmamın 1. Yılını kutluyorum. Uzunca bir süredir takımda yer alan ve görevime GA olarak devam eden biriyim. Kendini geliştirmeyi hedef edinmiş ve bu yolda da azimle ilerleyen biriyim.

2- Boş zamanlarınızı nasıl değerlendiriyorsunuz ?

- Bir önceki yanıtımda da cevapladığım üzere, kendimi geliştirmek üzerine yoğunlaşıyorum. Akademik anlamda ve yeni öğrenmeye başladığım dillerde, dil edinci üzerine yoğunlaşıyor, bunlara yoğunlaşırken de arkadaşlarım ve sosyal hayatımı da aksatmamaya çalışıyorum. Aslında diğer herkes gibi hayattaki dengeyi oturtmaya çalışıyorum.

3- Ne tür kıyafetler giymekten hoşlanırsınız ?

-
    Doğruyu söylemek gerekirse bu tarz bir soru beklemiyordum. Yani dönem dönem giydiğim kıyafet ve modaya karşı bakışım o kadar değişiyor ki bunu sanırım tasvir etmenin bir olanağı yok. Ama skinny jean veya yırtık pantolon gibi kıyafetleri oldum olası sevmediğimi söyleyebilirim. Boogie ve İspanyol paça jeanler her zaman favorim olmuştur. Renk tonlarını daha çok sıcak tonlarda seçmeye çalışıyorum. Bu kış mevsimi için de aynı şekilde geçerli. Parlak deri olan çoğu şeye bayılıyorum. Çünkü neden olmasın?

4- Bu renk benim rengim dediğiniz renk var mı ?

-
    Kesinlikle mor. Hem kendime çok yakıştırıyorum. Hem de bulunduğu ortama bir yoğunluk kattığını düşünüyorum.

5- Yaşamış olduğunuz korkunç/travmatik olay var mı ?

-
    Çok düşündüm ama, sanırım yok.

6- Nostale TR takımı hakkında düşünceniz nedir ?

-
    En üstünden, en altına herkes gerek haftalardır, gerek aylardır, gerekse yıllardır buraya bir emek veriyorlar. TGM olduğum süreçten bu yana gerek şuan takımda olan, gerekse takımdan emekli olmuş herkesin benim üzerimde bir emeği, bir çabası bulunmaktadır. Oyuncularımız bazen yöneticiler hakkında yanlış fikir ve düşüncelere kapılabiliyorlar lakin, bana güvenen, bana değer veren her oyuncu bilmeli ki, arka planda dönen o kadar fazla durum var ki tahmin edemezsiniz. Bu yoğun ve yüklü süreci takımımın en üstünden el altının alnının akıyla çıktığını ve bu işi hakkıyla yaptıklarından şüphem yoktur.

7- Takımdan birine ceza vermek isteseniz kime ne cezası vermek isterdiniz ?

- Bunu söyleyemiyoruz maalesef. :) (Şaka bir yana öyle bir kişi yok.)

8- Mutlaka gezip görmek istediğiniz bir yer var mı ?

-
    Gezip gördüğüm, zaman zaman yaşadığım sayıca ülke oldu. Lakin halen aklımda olan ve gidemediğim Avusturya baş sıradadır. En kısa sürede orayı da gezip görmeyi planlıyorum.

9- Hayattaki en büyük keşke dediğiniz bir durum oldu mu ?

- Kimse hayatta keşke diyeceği bir sonuca varacak seçimler yapmamalı. Ortalama 60 yıllık bir hayatın içindeki esirleriz. Yanlış yaparız, doğrusunu öğreniriz. Doğru kavramı sadece siz isterseniz doğru olacaktır. Yaşayın, sevin, sevişin, yiyin, için. 60'larınıza geldiğinizde belki de son yapraklarınızı açacaksınız. Bırakın da açtığınız o yapraklar, ve dallar hayat olsun. Ah insanlar ne der düşüncesi yemesin o bedenlerinizi. Kabuğunuzdan çıkın, bağırın, çağırının. BEN BURADAYIM diye haykırın. Haykırın ki pişman olmayın. Haykırın ki keşkeler ile dolmayın.

10 - Bir karakterli insan sizce nasıl olmalı ?

-
    Karakterli insan, dürüst olandır, karakterli insan kendine saygısı olandır. Daha fazlasına ihtiyacı yoktur.

11 - Ativan isminizin özel bir anlamı var mıdır ? Neden bu ismi seçtiniz ?

-
    Doğruyu söylemek gerekirse özel bir anlamı yok. İnternete arattığınızda çıktığı gibi. Ativan bir sakinleştirici. Adımı hem takımda hem de her işimde yaşatmak istedim.

12- Bir gününüz nasıl geçer ?

-
    Her günüm, diğerinden farklı oluyor bu yüzden buna spesifik bir yanıt veremiyorum. Lakin uyanıyor, sabah duşumu alıyor, kahvaltı ediyorum ve günlük planlarıma göre hareket ederek günü tamamlıyorum.

13- Hobileriniz ve Fobileriniz nelerdir ?

-
    Hobilerim çok fazla o yüzden hepsine teker teker değinmem zor lakin, en sevdiğim sanırım tiyatro, hem izlemek hem de oynamak. Fobilere gelecek olursak da, kesinlikle böcek. Kendilerinden nefret ederim.

14- Hemen sinir olacağınız şeyler nelerdir ?

-
    Tekrar ettirilmesi. Yani bir şeyi söylüyorsam zaten karşımdaki insanın makul seviyede anlayacağı biçimde söylerim. Lakin söylediğimi anlamazsa ve sürekli tekrara dönerse sinirlenebilirim. Fakat öyle kolay sinirlenen biri değilim. Karşımdakinin zorlaması lazım ekstra.^^

15 - Son olarak bu isimler hakkında neler düşündüğünüzü paylaşır mısınız ?
    PerfectUS

Ulus
    Vencientra Jubatus
    Boey

Gelelim o kutsal soruya. Buraya elbette kafamdaki her şeyi yazmaya ne buradaki karakter sınırı yeter, ne de benim zamanım. Ama şöyle özetleyecek olursam;

PerfectUS - Hayat deneyimi, oyun ve sistem deneyimi ile koca bir çınar. Takımdaki herkesle teker teker ilgilenen, onların her zaman iyi hissetmesi için çabalayan. Yanlışımızda, bize doğrusunu en doğru üslup ile anlatan. Bize karşı güveni her zaman tam olan ve her zaman arkamızda güvence olan kişidir.

Ulus - Belki de kendime en çok benzettiğim kişidir. Tavırları, hayata karşı bakışı ve daha fazlası. Ativan isminin temelinde, Ulus fikir ve düşünceleri yatıyor. Ativan fikirleri tamamen ayrı bir karakterken, temelini aldığı Ulus, şuanki Ativanın olmasını sağlayan şeydir. Yeri hem çok özel hem de önemlidir.

Vencientra - Adeta bir mıknatıs gibiyiz. İlgi alanlarımızla, sevdiğimiz ve sevmediklerimiz ile tamamen zıt özelliklere sahibiz. Ama yan yana geldiğimizde de her açığı kapatabilecek bir ikiliyiz. Eksiklerimizi kolayca tamamlayabiliyoruz. Tabii bir de GA sürecim önceki kısım var. Her zaman yeri bende ayrı olacak. En küçük kafa karışıklığımda "Adminimm" diye yanına gittiğimde bir kez olsun beni geri çevirmemiş ve gelişimimde başından sonuna en çok katkısı olmuş kişi.

Jubatus - Takımın afacan ama her iş de elinden geldiğince yapmaya çabalayan kişi adeta. Onunla vakit geçirmekten, sohbet etmekten çok keyif alıyorum. Neşesi ve heyecanı ile takıma morel katıyor. Ama asıl söylemek istediğim bu değil. Bazen çok detaycı olabiliyorum. Bu detaycılığımı en çok gören ve her seferinde de bir kez olsun sinirlenmediği ve her sürecimde de bana tam destek olduğu için teşekkürü borç bilirim.

Boey - Benim için yeri çok ayrı olan biri. SGM olmamla birlikte, bildiklerimi aktardığım ve minik Ativan yaratma çabamdaki ilk kişi Boeydir. Önce onunla sonra da kendimle gurur duyuyorum. Gurur duyuyorum çünkü gözümün arkada kalmayacağı bir GM yetiştirebildim. Halk arasında ilk göz ağrısı diye bir tabir vardır. İşte o tabir benim için Boey.

Gönüllülük esasıyla çalışıyorsun Ativan, ne bu dram diye soracağınızdan eminim. Lakin madem böyle bir soru geldi ne hissettiklerimi açıkça söylemek istedim. Umarım bu okuduklarınızdan oldukça keyif almışsınızdır. Bu güzel röportaj için Boey'e teşekkürlerimi sunuyor, hayatınızın gönlünüzce olmasını diliyorum. Sevgiyle kalın...

• PerfectUS - Hayat deneyimi, oyun ve sistem deneyimi ile koca bir çınar. Takımdaki herkesle teker teker ilgilenen, onların her zaman iyi hissetmesi için çabalayan. Yanlışımızda, bize doğrusunu en doğru üslup ile anlatan. Bize karşı güveni her zaman tam olan ve her zaman arkamızda güvence olan kişidir.

Ativan Düşüncelerin için teşekkür ederim.Mutlu bir yaşam ve keyifli görevler dilerim.:)