IP Paylaşımımı Nasıl Bildirebilirim?

• Merhaba NosTale Ailesi;

Bu kılavuzun amacı size IP paylaşımınızı nasıl ve ne zaman bildirmeniz gerektiğini öğretmektir.

IP, İnternet Protokolü anlamına gelir ve internet sağlayıcınız tarafından size verilen bir adrestir. Her evin kendi kişisel IP'si vardır ve bu nedenle o ev üzerinden bağlanan tüm bilgisayarlar aynı IP'ye sahip olacaktır.

NosTale'i başka bir evden veya başka bir yerden oynarsan IP'n değişir. (İnternet cafe, tatil, ev taşıma, akraba ziyareti vb.)

Aşağıdaki durumlarda IP paylaşımınızı bildirmeniz gerekir:

• İnternet kafe, Okul/Üniversite ağı, yurt odası gibi halka açık bir yerden oynuyorsanız; halka açık yerlerden başka birinin NosTale oynayıp oynamadığını bilememeniz sebebiyle bildirmelisiniz.
    • Başka bir evi ziyaret edip oynuyorsanız. (Tatil evi, Arkadaş evi vb.)
    • Telefona ait mobil veri ile size ait olmayan bir cihazdan giriş yapıyorsanız.
    • Mobil verinizi kullanıyorsunuz, ancak bulunduğunuz yerden başka bir şehirde bulunan bir IP'den sizi günlüğe kaydediyorsa.
    • Sizin yerinizden oynayan arkadaşlarınız veya aile bireyleriniz varsa.
    • Bir internet çubuğu kullanılıyor ise.

IP paylaşımınızı bildirmezseniz ne olur?

• Masum olsanız bile yasaklanabilirsiniz, çünkü sizin sadece birinin çoklu hesabı olduğunuzu düşüneceğiz ve bunun aksini düşündürecek tek bir unsur bile yok!

IP paylaşımınızı nasıl bildirebiliriz?

• Destek sayfamızı buradan ziyaret edin: Destek Sistemi
    • Bu konuya sahip yeni bir bilet açın: IP paylaşımı
    • Gameforge Ana Hesabını veya Hesaplarını ana karakter adın ile bizlere bildir.
    • Bu duruma sahip kardeşler veya arkadaşlar bize sahip oldukları Gameforge Ana Hesabı başına 1 karakter adı verirler. (Size e-postalarını vermemeliler)
    • IP paylaşımınızı neden bildirdiğinize dair bir sebep ekleyin.
    • IP paylaşımı geçiciyse, bize tarihleri de bildirin.

Örneğin:

Merhaba! Ben [Ana karakter adını ekle] IP paylaşımımı kaydetmek istiyorum.

Gameforge hesaplarım: E-posta 1, E-posta 2, E-posta 3. (Her e-postada 1'den fazla Nostale hesabı var!)

Kardeşimin hesapları: [ Karakter adı 1 ]

Yarından itibaren 15 gün boyunca kuzenimi ziyaret edeceğiz.

Kuzenimin hesapları: [ Karakter adı 1 ] ve ayrıca burada başka bir Gameforge ana hesabı var [ Karakter adı 2 ]

Hepimiz Dragonveil sunucusunda oynuyoruz. Teşekkürler :D

--------------

Merhaba Ben [Ana karakter adını ekle] ve halka açık bir yerden oynuyorum ve benimle aynı IP'den başka kimin oynayabileceğini bilmediğim için IP paylaşımımı güvende olmak için kaydetmek istiyorum.

İşte Gameforge hesabım: e-posta 1.

Dragonveil sunucusunda oynuyorum, zaman ayırdığınız için teşekkür ederim!

UYARI

IP paylaşımı, hesap paylaşımıyla aynı DEĞİLDİR. Hesap paylaşımı yasaktır ve buna göre cezalandırılacaktır.

IP paylaşımı yapacağınız kişiden e-posta adresini sormayın, Gameforge hesabına 1 karakterlik isim verin.